Aizliegs automašīnām uzstādīt “ķengursitamos”

Ceļu Satiksmes un drošības dienests (CSDD) ziņo, ka saskaņā ar  Ministru Kabineta Noteikumiem par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļiem no 2018. gada 1. janvāra automašīnām būs aizliegts uzstādīt nesertificētus un nemarķētus “ķengursitamos”. Latvijā salīdzinoši bieži novērojamie, apvidus auto uzstādītie priekšējie un pakaļējie aizsargrežģi, kas būs uzstādīti iepriekš un neatbildīs CSDD prasībām … Continue reading “Aizliegs automašīnām uzstādīt “ķengursitamos””

csddCeļu Satiksmes un drošības dienests (CSDD) ziņo, ka saskaņā ar  Ministru Kabineta Noteikumiem par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļiem no 2018. gada 1. janvāra automašīnām būs aizliegts uzstādīt nesertificētus un nemarķētus “ķengursitamos”. Latvijā salīdzinoši bieži novērojamie, apvidus auto uzstādītie priekšējie un pakaļējie aizsargrežģi, kas būs uzstādīti iepriekš un neatbildīs CSDD prasībām būs jādemontē. Pagaidām gan nav zināms, vai “ķengursitamo” pārbaudi veiks tikai CSDD ikgadējās tehniskās apskates laikā vai arī šāda funkcija tiks uzticēta Ceļu policijas ekipāžām.

Jāatzīmē, ka šādi auto aizsargrežģi var būt attaisnojami Austrālijā, kur tie tiešām pasargā autovadītājus no pēkšņi uz ceļa izlecošiem ķenguriem. Par laimi Latvijā šādi ķenguri nav, bet priekšējie aizsargrežģi rada ļoti nopietnus bojājumus citiem auto vai gājējiem, kas cieš sadursmē ar šādi aprīkotu transporta līdzekli.

Motoru Svētki