Kā ieķīlāt auto internetā un saņemt aizdevumu

Latvijā šobrīd ir reģistrēti vairāki simti tūkstoši transporta līdzekļu – traktori, motocikli, vieglās automašīnas, mikroautobusi, autobusi, kravas auto, laivas, jahtas, kuģi, trolejbusi, tramvaji u.c. Lielākā daļa no šiem transporta līdzekļiem pieder privātpersonām, t.i. parastiem cilvēkiem. Visbiežākais no izmantotajiem transportlīdzekļiem neapšaubāmi ir vieglais auto. Situācijās, kad vajadzīgi papildus naudas līdzekļi, nav veidoti atbilstoši uzkrājumi un ir … Continue reading “Kā ieķīlāt auto internetā un saņemt aizdevumu”

Latvijā šobrīd ir reģistrēti vairāki simti tūkstoši transporta līdzekļu – aizdevumi pret ķīlu auto īpašniekiemtraktori, motocikli, vieglās automašīnas, mikroautobusi, autobusi, kravas auto, laivas, jahtas, kuģi, trolejbusi, tramvaji u.c. Lielākā daļa no šiem transporta līdzekļiem pieder privātpersonām, t.i. parastiem cilvēkiem. Visbiežākais no izmantotajiem transportlīdzekļiem neapšaubāmi ir vieglais auto. Situācijās, kad vajadzīgi papildus naudas līdzekļi, nav veidoti atbilstoši uzkrājumi un ir steidzama vajadzība aizņemties ir vairāki varianti. Aizdevumi internetā var būt vilinoši, taču procentu likmes var būt augstākas nekā gaidīts. Aizņemties bankā ir vislētāk, taču ne vienmēr kredītiestādes izrāda kāroto pretimnākšanu. Šādās reizēs potenciālie kredītņēmēji apskata visdažādākos variantus, no kuriem viens no mazāk zināmājiem ir aizdevumi pret automašīnas nodrošinājumu.

Izmantojot auto kā ķīlu, ir iespējams aizņemties būtiski lielāku naudas summu nekā bez ķīlas nodrošinājuma. Ja ir vajag kredītu 100 – 500 eiro apmērā, tad aizdevumi pret automašīnu parasti netiek meklēti. Tajās retajās reizēs, kad vajag lielāku aizņēmumu uz ilgāku termiņu, ir vērts izvērtēt vai aizdevums pret auto atbilst izvirzītajiem nosacījumiem. Pamatprasībām, ņemot kredītu internetā vai bankā, būtu jābūt vienkāršām – lai aizdevums būtu maksimāli izdevīgs. Situācijās, kad vajadzīgs ātrs risinājums, kreditēšanas iespējas pret automašīnas nodrošinājumu var palīdzēt tikt pie papildus finansējuma 1 – 2 darba dienu laikā. Protams, izvēloties šo variantu, ir jārēķinās, ka būs jādodas uz CSDD parakstīt dokumentus par nodrošinājuma pilnvaras reģistrāciju un auto pārrakstīšanu uz kreditora vārdu. Līdzšinējais transporta līdzekļa īpašnieks tiek reģistrēts kā auto lietotājs. Šī nianse parasti ir galvenais atturošais faktors, jo reti kurš vēlas pārreģistrēt savu automašīnu uz kreditora vārda. No otras puses, aizdevējam ir vajadzīga droša pārliecība, ka klients līguma darbības periodā nepārdos automašīnu kādam citam. Kad parāds tiek atmaksāts, automašīna, motocikls, laiva vai autobuss tiek atkal pārreģistrēts uz aizņēmēja vārda.

Latvijā auto pārreģistrēšana tiek veikta Ceļu Satiksmes un drošības birojā. Maksa par auto pārreģistraciju ir aptuveni 30 eiro, kas nav daudz, ja ņem vērā, ka automašīnas cena parasti ir vairāki tūkstoši eiro. Kad līgums parakstīts un auto pārreģistrēts, nauda kontā tiek ieskaitīta jau tajā pašā dienā. Visātrāk pie aizdevuma var tikt tie auto īpašnieki, kuriem ir bankas konts kādā no Latvijas populārākajām komercbankām. Ja konts ir atvērts kādā mazāk zināmā iestādē, jārēķinās, ka var gadīties neliela aizkavēšanās. Maksājumi starp komercbankām parasti tiek veikti trīs, četras reizes dienā, bet brīvdienās vēl retāk. Eiropas Savienībās mērogā tas ir normāli, jo dažās Rietumeiropas valstīs banku pakalpojumi ir ļoti zemā līmenī un notiek daudz, daudz lēnāk.

Kad aizdevums saņemts ir jācenšas darīt visu iespējamo, lai ievērotu līgumā norādītos termiņus. Tie uzņēmumi, kuros tiek piedāvāts kredīts pret mašīnu parasti nav īpaši pretimnākoši pret nemaksātājiem. Ja tiek kavēts parāda atmaksas termiņš, jārēķinās, ka nepaies ilgs laiks, kad automobilis tiks pārdots. Protams, viss vienmēr notiek līguma ietvaros, tādēļ, lai izvairītos no pārpratumiem ir svarīgi rūpīgi iepazīties ar līguma nosacījumiem vēl pirms līguma parakstīšanas. Ja liekas, ka noteikumi ir pārlieku drastiski, labāk ar šādu kreditoru nesadarboties. Jāsaprot, ka aizņemšanās pret auto ķīlu internetā ir reāls finanšu darījums. Lai arī pati pieteikšanās pakalpojumam noris internetā, tomēr līgums ir reāls un arī nauda ir jāatmaksā reāla. Ja neesiet pārliecināti, ka spēsiet izpildīt līguma nosacījumus, neaizņemieties. Atbildīga aizņemšanās paredz pārliecību par savām spējām.

Šajā īsajā pārskatā esam aplūkojuši kādas iespējas piedāvā aizdevumi pret auto ķīlas nodrošinājumu. Vairumā gadījumu auto īpašnieki var aizņemties no 50 līdz pat 90 procentiem no automašīnas novērtējuma vērtības. Jārēķinās, ka kreditors parasti automašīnu novērtē zemāk nekā cerēts, līdz ar to aizņemties tik daudz, cik rāda ss.lv auto sludinājumos pārdevēji nebūs iespējams.

Motoru Svētki