Latvijas motoru svētki

Motoru svētki ir jebkura diena, kurā mēs izvedam savus spēkratus ielās. Ja auto varētu runāt, viņi pateiktu, ka sliktākais, kas var notikt ar auto ir atstāt to ilgstošā dīkstāvē. Automašīnas, kas palikušas uz vietas ilgāk par pusgadu vai pat vairākus gadus pēc tam ir ļoti grūti atdzīvināt. Tas ir iespējams, taču pastāv liela iespēja, ka … Continue reading “Latvijas motoru svētki”

Motoru svētki ir jebkura diena, kurā mēs izvedam savus spēkratus ielās. Ja auto varētu runāt, viņi pateiktu, ka sliktākais, kas var notikt ar auto ir atstāt to ilgstošā dīkstāvē. Automašīnas, kas palikušas uz vietas ilgāk par pusgadu vai pat vairākus gadus pēc tam ir ļoti grūti atdzīvināt. Tas ir iespējams, taču pastāv liela iespēja, ka būs jāmaina daudzas detaļas, kurās dīkstāves laikā būs notikušas neatgriezeniskas deformācijas.

Latvijas lielākie motoru svētki, protams, ir sacensības, kas spēkrati var braukt uz pilnu jaudu, sacenšoties par labākā autobraucēja un labākā braucamrīka titulu. Jau tradicionāli sacensības tiek rīkotas dažādās disciplīnās, no kurām svarīgākās ir rallija sacensības. Šobrīd Latvijā ik gadu tiek rīkoti vairāki rallijreida posmi, Kurzemes rallijs, Madonas rallijs. Ir iespēja piedalīties dragreisa sacensībās Biķernieku trasē, Vaiņodes lidlaukā un citur. Populārākās sacensības piesaista plašu skatītāju loku, taču līdz šim autosports nav spējis sacensties popularitātē ar netehniskajiem sporta veidiem. Lai kā tur arī nebūtu motoru svētkus mēs varam sarīkot arī paši, braucot ar saviem auto mazliet dinamiskāk vietās, kur tas ir atļauts, vienlaikus neaizmirstot par satiksmes drošību.

Autobraucēji vai autoīpašnieki ar padziļinātām zināšanām auto uzbūvē un auto remontniansēs var uzlabot sava transporta līdzekļa motora darbību ar salīdzinoši vienkāršiem līdzekļiem. Ja zināšanas nav vai nav vēlme uzlabot motora darbību, nav liela nelaime, jo katrs autovadītājs zina, cik jauki ir braukt ar savu auto. Vēl lielāki braukšanas entuziaisti ir motobraucēji, kas katru pavasari atklāj un vēlā rudenī noslēdz motociku sezonu. Tā kā Latvijā silti laikapstākļi ir salīdzinoši īsu laiku, tad nav brīnums, ka motociklisti cenšas izmantot laiku pēc iespējas pilnvērtīgāk. Drosmīgākie dodas arī ārpus mūsu valsts robežām, lai apceļotu Eiropas, bet vēl drosmīgākie arī Āzijas un Āfrikas valstis uz motocikla. Lai kāds arī nebūtu maršruts braukt ar motociklu ir patīkami. Uz tikšanos motoru svētkos.

Motoru Svētki